Непосильний вантаж державних турбот позначався на погіршенні здоров’я немолодого царя. Нищівні військові перемоги, проведені економічні реформи та масштабна реорганізація народного господарства давали результати. Виявлені в Сибіру поклади руди сприяли розвитку металургії. Відкривалися лісопильні, будувалися заводи і скляні мануфактури. При зовнішньому благополуччі викорінити хабарництво, казнокрадство і придушити бунти незадоволених розкольників не вдавалося. Дивлячись на втрачав сили імператора, стривожені члени Сенату стали замислюватися про власне майбутнє.

Відсутність спадкоємця загрожувала смутою. Незабаром вдається відшукати вихід. Для отримання підтримки сильного сусіда правитель Молдови Дмитро Кантемір укладає шлюб з молоденькою фрейліною Анастасією Трубецькой. На весілля приїжджає Петро з дружиною в оточенні свити. Поява перед важливими гостями юної княжни Марії в наряді невільниці справляє враження.

Помітивши проявлений самодержцем інтерес, заповзятливі соратники намагаються знайти вигоду від можливого зв’язку. Подібний стан справ не влаштовує Катерину. Серіал Петро Перший. Заповіт 1 сезон (2011) онлайн дивитися повністю в хорошій HD якості.

Режисер: Володимир Бортко
В ролях: Олександр Балуєв, Єлизавета Боярська, Сергій Маковецький, Ірина Розанова, Олександр Філіппенко, Михайло Боярський, Сергій Шакуров, Ганна Ковальчук, Валерій Соловйов, Валерій Гришко