Події 1917 року назавжди змінили звичний устрій патріархальної Росії, привівши до громадянської війни і породивши класову ненависть. Вознесені в результаті кривавого заколоту особистості надовго зайняли провідні місця в сімдесятирічної історії Радянської держави. Відкрити істинного ідейного натхненника, який повірив в реальність здійснення придуманої утопії, ніхто не наважувався. Спадкоємець царя ремісника з Березина пройшов непростий шлях. У старших класах гімназії юний Гельфанд мріяв сколотити стан і прорватися до влади. Усвідомлюючи існуючі складнощі в реалізації сміливих планів, підліток захопився марксистськими навчаннями.

Під час навчання в Базельському університеті перспективний юнак заводить знайомство з народниками. Написані доктором філософії статті під прізвищем Парвус справили враження на що перебуває на засланні в Шушенському Ульянова. Відбулася зустріч в Швеції зіграла доленосне значення. Серіал Демон революції 1 сезон (2017) онлайн дивитися повністю.

Авантюрист, захоплений можливостями перманентного повстання, пропонує Леніну очолити російський напрямок створеної ним партії. Німецький уряд погодився надати фінансову підтримку. Про наслідки грандіозного проекту Олександр Львович не здогадувався.

Режисер: Володимир Хотиненко
В ролях: Євген Миронов, Федір Бондарчук, Дар’я Екамасова, Вікторія Ісакова, Пауліна Андрєєва, Максим Матвєєв, Олександр Балуєв, Юрій Маслак, Дмитро Лисенков, Філіп Рейнхардт