​​​​​​​​Рендл Патрік Макмерфі є завзятим бунтарем, який раз у раз потрапляє в різноманітні халепи. Але востаннє він неабияк напортачив, внаслідок чого тепер йому загрожує чималий тюремний термін. Але чоловік зовсім не бажає опинитися в суворих стінах місця ув’язнення. Тому він неодмінно починає шукати шляхи, щоб уникнути цієї неприємної долі. Незабаром, в його голові зароджується вельми грандіозна думка. Він спробує максимально реалістично зімітувати психічний розлад, що є найдієвішим способом для уникнення покарання. Через короткий період Рендела переводять до психіатричного закладу.

Тут він з подивом спостерігає за пануючим порядком. Головною в лікарні є медсестра Ретчед, яку всі пацієнти страшенно бояться. Вона втілює собою жорстоку вдачу, яку приховує лише при наявності в клініці перевіряючих та інших сторонніх людей. Ця владна жінка отримує задоволення, знущаючись і насміхаючись над психічно хворими людьми. Фільм Пролітаючи над гніздом зозулі (1975) онлайн дивитися повністю в хорошій HD якості.

Але Макмерфі не з тих, які так легко змиряються з жорстокою дійсністю. Незабаром, він вирішує організувати в лікарні бунт, щоб зуміти змінити панує тут суворий розпорядок.

Режисер: Мілош Форман
В ролях: Джек Ніколсон, Луїза Флетчер, Бред Дуріф, Вільям Редфілд, Крістофер Ллойд, Денні Девіто, Уїлл Семпсон, Нэйтан Джордж, Дін Р. Брукс, Майкл Берріман