За часів «Холодної війни» в протистоянні двох держав брали участь не тільки високопоставлені чиновники і воєначальники. Навіть простим громадянам доводилося відстоювати інтереси власної держави. У 1972 році, що припав практично на самий пік розпалу «Холодної війни», світовий чемпіонат з шахів став подією, що прикував увагу всіх і кожного. У фінал, природно, вийшов Борис Спаський, на той момент володіє титулом абсолютного чемпіона. Його суперником став Роберт Фішер, який обіграв попередніх суперників з розгромним рахунком. На гравців постійно чинився тиск з боку своїх тренерів та інших представників влади.

Програш був неприпустимий ні для одного боку. Спаському доводиться справлятися з титанічною психологічним навантаженням — для Радянського Союзу виграш в даному матчі означав би перевагу над Сполученими Штатами. Для Фішера ж, який був просто одержимий грою і перемогою, і зовсім настали важкі часи. Фільм Жертвуючи пішаком (2014) онлайн дивитися повністю в хорошій HD якості.

Його регулярно обробляли психологи, намагаючись довести, що радянські шпигуни всюди, вони намагаються перешкодити Роберту виграти будь-якими способами. І це викликало у Фішера розвиток справжньої параної.

Режисер: Едвард Цвік
В ролях: Тобі Магуайр, Лів Шрайбер, Майкл Стулбарг, Пітер Сарсгаард, Едвард Зінов’єв, Олександр Горчков, Лілі Рейб, Робін Вайгерт, Шеймас Деві-Фіцпатрік, Ейден Лавкамп