Документальний біографічний фільм оповідає про життя великого художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога. Сюжет картини побудований на основі листів Ван Гога, адресованих його молодшому братові Теодору. З цих рядків по крупинках був зібраний портрет творця і відновлена на скільки це стало можливим, історія його життя. З юності майбутнього художника переслідувала бідність і нестатки. Він не міг знайти своє місце в житті. Ті професії, які юнак намагався освоїти, не приносили йому радості і задоволення. Вінсент спочатку отримав роботу в торговій фірмі, з якої згодом був звільнений, після став учителем, потім спробував себе в ролі священнослужителя, але на жаль, все це не гріло душу нещасному у великому і складному світі.

Роблячи свої перші спроби становлення як художника, чоловік все одно відчував потребу і хвороби. Він відчував проблеми з психічним здоров’ям, що в кінцевому підсумку призвело до швидкої смерті у віці 37 років. Творчість художника, який став відомим лише після смерті тепер відомо у всьому світі, картини Ван Гога представляють величезну цінність.

Вони впізнавані, дуже своєрідні і в деякому сенсі божевільні. Саме ця особливість робить їх незвичайними і унікальними. Фільм Ван Гог: Портрет, написаний словами (2010) онлайн дивитися повністю в хорошій HD якості.

Режисер: Ендрю Хаттон
В ролях: Бенедикт Камбербетч, Джеймі Паркер, Ейдан МакАрдл, Крістофер Гуд, Роуена Купер, Деніел Вейман, Фердинанд Кінгслі, Девід Барон, Стефані Джейкоб, Кетерін Кантер