Дана картина є біографічною стрічкою про життя і долю людини, яка заснувала нову релігійну течію. Мова, безумовно, йде про Мартіна Лютера. Одного разу він задумався над правдивістю Святого Письма, яке проповідували католицькі священики. Будучи звичайним ченцем, він помітив явні неточності. У підсумку Мартін йде з католицької церкви. Він видає знамениті «95 тез», які приколює до воріт храму у Віттенберзі. За це його визнали єретиком і богохульцем і відлучили від церкви. Однак, все це дало йому стимул перевести Святе Письмо на німецьку мову і стати біля витоків нової релігії.

Мартін Лютер засудив політику католицької церкви. Він вважав, що продаж індульгенцій-неприпустимий. Адже пробачити людині його гріхи може тільки Бог, а покупка вибачення – блюзнірство і спотворення самої суті християнської віри. За свої погляди Лютер був відлучений від церкви. Після цього він почав перекладати Біблію на німецьку мову, щоб її змогли прочитати прості люди, які знали лише свою рідну мову.

У той час як Лютер займався перекладом Біблії, його послідовники, які назвали себе лютеранами, оголосили католицької церкви війну. Фільм Лютер (2003) онлайн дивитися повністю в хорошій HD якості.

Режисер: Ерік Тілль
В ролях: Джозеф Файнс, Альфред Моліна, Джонатан Ферт, Клер Кокс, Пітер Устинов, Бруно Ганц, Уве Оксенкнехт, Матьє Кар’єр, Беньямін Задлер, Йохен Хорст